WhatsApp’ın Beta Sürümüne QR Kod ile Profil Paylaşma Özelliği

WhatsApp geliştiricileri uygulamanın Android beta sürümünü güncellediler. "2.20.171" olarak kodlanan yeni beta sürüm, dün iOS platformuna gelen QR kod özelliğini Android kullanıcılarına getiriyor.

Android platformundaki beta sürümü güncelleyen geliştirici ekip, “2.20.171” kodlu yeni beta sürümle QR kodlu profil paylaşma özelliğini Android kullanıcılarına da sunmuş oldular. Peki bu özellik kullanıcılara neler sunuyor?

WhatsApp

WhatsApp profilinizi bir başkasıyla paylaşmak çok daha kolay

WhatsApp‘ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Bu sayede kullanıcıların profillerini paylaşmaları çok daha kolay bir hal almış olacak.

WhatsApp‘ın yaklaşmakta olan QR kod özelliğinin etkileyici bir yanı, sıfırlanabiliyor oluşu. Yani kullanıcılar, oluşturdukları QR kod ile numaralarını paylaştıktan sonra bu QR kodu devre dışı bırakabilecekler. Böylelikle WhatsApp profillerinin viral olarak yayılması kullanıcı inisiyatifinde engellenebilecek.

WhatsApp

Eğer sizler de Android platformundaki WhatsApp beta programına dahilseniz, yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Kararlı sürüme sahip kullanıcıların özelliği ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri ise şimdilik bilinmiyor.